Naudoti ar nauji plastikiniai langai?

 


Nereikia ir sakyti – vykdantieji statybas (nepriklausomai nuo projekto apimties), turi surasti atsakymus į šimtus klausimų. Ir tai atsakyti turi būti ieškoti bei išgalvoti, priimti tik labai atsakingai įvertinus esamas galimybes bei susipažinus su kitais galimais pasirinkimais. Na, o mes šį kartą skubame įvardinti bene pačius svarbiausius klausimus, į kuriuos tikrai reikia rasti atsakymus, jeigu norite, kad statybos būtų sėkmingos, pateisintų lūkesčius bei poreikius.

Kas atliks statybų darbus?

Savaime suprantama, vienas svarbiausių klausimų skamba taip: kas atliks statybos darbus? Ne  paslaptis, kad sąvoka statybos darbai yra labai plati ir apima daug įvairiausių veiksmų bei procesų. Tačiau, jei tik yra galimybė, visi jie turėtų būti patikėti profesionalams. Ir tam yra labai daug priežasčių. Visų pirma, nereikėtų pamiršti, kad tik kokybiškai atlikti statybos darbai užtikrina, kad pastatas bus saugus bei ekonomiškas dirbti ir gyventi. Tačiau ir tai dar ne viskas – jei statybos darbai bus atlikti kokybiškai, tokiu atveju, galėsite tikėtis, kad po kelerių metų tikrai neteks gaišti laiko bei skirti pinigų atnaujinimo darbams atlikti. Jei visi statybiniai procesai yra įgyvendinti kokybiškai, tokiu atveju pirmuosius atnaujinimo darbus, dažniausiai tenka atlikti tik po keliolikos metų.

Naudoti ar nauji statybų elementai?

Tam, kad pastatas atitiktų poreikius bei lūkesčius, reikalingi ir statybiniai elementai – stogo danga, langai, durys ir t.t. Taigi, natūralu, kad statybų vykdytojai susiduria ir su tokiais klausimais, kaip: naudoti ar nauji plastikiniai langai? Naudota ar nauja skardinė stogo danga ir t.t. Belieka tik pridurti, kad vieno atsakymo į šiuos klausimus tikrai nėra – ar jį surasti gali tik statybų užsakovas, įvertinęs tam tikrus aspektus. Pavyzdžiui, jei norite, kad statybiniai elementai – langai, durys, stogo daga ir t.t., pasižymėtų puikiomis techninės charakteristikomis, nepraleistų šalčio ar triukšmo; atrodytų estetiškai, tarnautų ilgai bei patikimai, tokiu atveju tikrai turėtumėte investuoti į naujus gaminius. Na, o, jei išvardinti aspektai jūsų atveju nėra jau tokie ir svarbūs, o taip pat pageidaujate kuo mažesnių išlaidų, tokiu atvejų turėtumėte investuoti į  naudotus elementus.

Kada bus pradedamas statybų procesas?

Ne ką mažiau svarbus yra ir kitas klausimas – kada bus pradedamas statybų procesas? Jei tik yra galimybė, pirmuosius statybų darbus reikėtų pradėti anksti pavasarį, šalnoms pasibaigus. Kuo anksčiau pradėsite, tuo daugiau galėsite padaryti, kol oro sąlygos bus pačioms palankiausios, t.y., iki pirmųjų šalnų. Žinoma, tam tikri darbai gali būti atliekami ir temperatūros nukritus žemiau nulio, tačiau tokiu atveju jau teks susidurti su veiksniais, sunkinančiais bei lėtinančiais darbo procesą. Taigi, statybų pradžia turėtų būti numatyta iš anksto.

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Automobilių nuoma Kaune be užstato

Kas yra sraigtiniai poliai ir ką apie juos svarbu žinoti?